Jesteś tutaj:
Piłkarski Dzień Dziecka
2017-06-22
W sobotę 3 czerwca odbył się „Piłkarski Dzień Dziecka” na stadionie LKS Herman Hermanowa. Na imprezę zaproszeni zostali strażacy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Hermanowa.

Pierwszym punktem wydarzenia był mecz ligowy młodzików starszych z mocnym zespołem Izolatora Boguchwała. Nasz zespół zaprezentował znowu bardzo dobry poziom i po ekscytującym meczu wygrali 5:2. Pierwszą bramkę w 12 minucie po rzucie wolnym strzelił Hubert Kluz. Później Izolator zdołał strzelić dwie bramki. Tuż przed przerwą wyrównał strzałem głową Krystian Skoczylas. Druga połowa to bardzo dobra gra w wykonaniu gospodarzy oraz kolejne trzy bramki Hermana (dwie Karola Wiśniowskiego oraz jedna Filipa Jaworskiego). Była to czwarta z rzędu wygrana w lidze Hermana Hermanowa.

Po tej efektownej wygranej następnym punktem programu Dnia Dziecka był pokazowy trening dla wszystkich chętnych dzieci z trenerem Stanisławem Piwowarem oraz zawodnikami klubu (Michał Skoczylas, Mateusz Majda, Dominik Skoczylas, Rafał Kopiec). Trener wykorzystał do ćwiczeń sprzęt piłkarski otrzymany w ramach projektu „Klub”.

W trakcie treningu zaczęto już przygotowywać dania grillowe dla wszystkich przybyłych dzieci. Zaraz po zajęciach dzieci jak i rodzice posilili się smaczną kiełbaską oraz karkówką. Dla dzieci chcących ochłody były przygotowane też lody.

Kolejnym punktem dnia był pokaz sprzętu strażackiego, który zaprezentowali strażacy OSP Hermanowa. Strażacy zaprezentowali narzędzia hydrauliczne, agregaty oraz zestawy pierwszej pomocy. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość zwiedzania samochodów strażackich. Największą jednak atrakcją w tym słonecznym, ciepłym dniu była możliwość ochłodzenia się wodą laną prosto z węża strażackiego.

Ostatnim punktem tego udanego dnia był mecz zespołu juniorów LKS Herman z mieszaną drużyną OSP oraz seniorów. Po meczu zawodnicy posilili się także daniami z grilla.

I tak zakończył się jakże długi ale bardzo udany „Piłkarski Dzień Dziecka” w 2017 r. Dziękujemy wszystkim osobom, którzy wspomogli to wydarzenie organizacyjnie lub finansowo.

Czytano: 18247 razy