strona główna mapa kontakt /
a
a
a
/ Skróty Kontrast
biuletyn
Jesteś tutaj:
VII Festiwal piosenek Katarzyny Sobczyk
2017-10-31
     22 października br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie odbyła się VII edycja Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk „O Złotą Różę Małego Księcia”, wzięło w nim udział 55 wykonawców.
     Patronat nad imprezą objęli: Burmistrz Tyczyna, Starosta Rzeszowski, a patronat medialny TVP Rzeszów, Gazeta Codzienna „Nowiny”, portal Nowiny24 oraz Polskie Radio Rzeszów.
Jury w składzie:         
  1. Pani Elżbieta Lewicka – przewodnicząca komisji, dziennikarka, krytyk muzyczny, prelegent, wykładowca muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego;
  2. Pani Beata Adamczyk – muzyk chórmistrz, pedagog w Zespole Szkół Muzycznych Nr 1 w Rzeszowie;
  3. Pan Kamil Niemiec – muzyk, pedagog, instruktor WDK w Rzeszowie, na co dzień skrzypek grający w Zespole „Hudacy”
po wysłuchaniu wykonawców w I kategorii wiekowej od lat 10 do 15 przyznało następujące nagrody:
Złote Róże dla: Mikołaja Dyki z Młodzieżowego Dom Kultury w Starachowicach oraz Leny Paszek z Rzeszowskiego Dom Kultury Filia Staromieście;
Srebrne Róże dla Kingi Paszek z Rzeszowskiego Dom Kultury Filia Staromieście oraz Norberta Jedlińskiego z Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica;
Brązową Różę dla Julii Zielińskiej z Jasielskiego Domu Kultury.
Ponadto jury przyznałodwa wyróżnienia dla: Darii Marcinek ze Szkoły Podstawowej im. S. Staszica w Tyczynie oraz Aleksandry Chyłek z Rzeszowskiego Dom Kultury Filia Staromieście.
 
W kategorii zespoły wokalneod 10 do 15 lat komisja postanowiła nie przyznawać I i II miejsca.
Brązową Różę zdobył Duet EMI-EM Emilia Tworek i Emilia Bryła z Domu Kultury w Sokolnikach.
 
Po wysłuchaniu wykonawcówII kategorii wiekowej od 16 lat wzwyż, jury w składzie:
  1. Elżbieta Lewicka – przewodnicząca komisji, dziennikarka, krytyk muzyczny, prelegent, wykładowca muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego;
  2. Jerzy Dynia – dziennikarz muzyczny, artysta muzyk;
  3. Andrzej Klee – dziennikarz muzyczny Radia Rzeszów
przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
Złotą Różę dla Oliwii Skóry z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie;
Srebrną Różę dla Kornelii Kulczyckiej z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie oraz Ewy Siembidy z Rzeszowa;
Brązową Różę dla Małgorzaty Łeski z Rzeszowskiego Domu Kultury Filia Staromieście oraz Magdaleny Bukały z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie.
Wyróżnienia otrzymały: Wiktoria Gaweł z Klubu V Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, Julia Ćwian z Klubu V Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu oraz Aleksandra Wajda z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.
 
W kategorii zespoły wokalne od 16 lat wzwyż Złotą Różę otrzymał Zespół Akwarium z Klubu V Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.
 
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok!






 

 

Czytano: 299 razy
atrakcje / zabytki
kalendarz
Wyświetl kalendarz na poprzedni miesiąc p grudzień 2017 Wyświetl kalendarz na następny miesiąc n
p w ś c p s n
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Wirtualny spacer.
Prawo.
Mapa.
Gospodarka odpadami.
-----
Bank spółdzielczy.
-----
.
-----
PROT.
-----
Złota 2006.
-----
Razem bezpieczniej.
-----
BIP.
-----
-----
[ZAMKNIJ]
Nowe zasady dotyczące cookies. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.